
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 10 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 2 MHz |
| Type | DC DC Controller |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 75 V |
| Max Supply Voltage | 75 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Quiescent Current | 1.6 mA |
| Max Supply Current | 3 mA |
| Topology | Buck-Boost, SEPIC |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Max Input Voltage | 75 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Analog, PWM |
| Internal Switch | No |
| Applications | Automotive |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$3.04184
Ext.Price$3.04184
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.04184 | $3.04184 |
| 10 | $2.30917 | $23.09170 |
| 25 | $2.19033 | $54.75825 |
| 50 | $2.12373 | $106.18650 |
| 100 | $2.05915 | $205.91500 |
| 300 | $1.99654 | $598.96200 |
| 500 | $1.93583 | $967.91500 |
| 1000 | $1.87697 | $1876.97000 |
| 3000 | $1.81990 | $5459.70000 |
| 5000 | $1.76457 | $8822.85000 |
